کانوایر زنجیری

کانوایر زنجیری چیست؟

نوار نقاله زنجیری یکی از سیستم های حمل مواد فله میباشد. این سیستم به جهت استفاده از یک زنجیر جهت انتقال مواد به کانوایر زنجیری chain conveyor شناخته میشود. در انتخاب کانوایرها این سیستم رقیبی برای اسکرو کانوایر و باکت الواتور میباشد و کمتر با نوارنقاله Belt conveyor در رقابت است.

یک سازنده کانوایر زنجیری در طراحی و ساخت آن باید نکاتی را که موجب بهبود عملکرد و افزایش بهره وری آن است در نظر بگیرد. از جمله نوع زنجیر ، نوع پدال ، سرعت چرخش ، شکل محفظه و … که تمام این موارد به طول انتقال و نوع مواد مورد نظر مرتبط است.

انتقال طیف گسترده ایی از مواد پودری با دانه بندی مختلف بدون وارد کردن آسیب به مواد یکی از ویژگی های آن است. از مزایای دیگر این سیستم می توان به امکان استفاده راحت و تعبیه چند  ورودی و خروجی است. دیگر مزیت آن عدم ایجاد گردو غبار و پخش شدن مواد پودری در محیط به دارا بودن دلیل محفظه بسته است. همچنین در انواع مختلف آن میتوان مسیر انتقال را غیر مستقیم و دارای زوایای چرخش مختلف طراحی کرد.

مکانیزم عملکرد

همانطور که گفته شده در نقاله زنجیری یک یا دو سیکل زنجیر به هم پیوسته قرار دارد. این زنجیر در یک کانال محبوس در حرکت است. در طول این زنجیر پدال هایی با فواصل منظم نصب شده است. این پدال ها میتواند بسته به نوع کانوایر مستطیل ، مربع و یا به شکل دیسک های گرد باشند. با حرکت زنجیر ، این پدالها باعث حرکت مواد در طول کانال انتقال میشوند.

اجزا کانوایر زنجیری

کانوایر زنجیری لوله ایی

یکی از انواع کانوایر های زنجیری ، نوع لوله ایی یا chain tube conveyor است. سیستم نقاله لوله ایی – زنجیری جدیدترین گزینه انتقال مکانیکی مواد بصورت فلۀ خشک و پودر می باشد.
این سیستم با قابلیت های مختلف و حداکثر بهره وری نسبت به سیستم های مشابه؛ در عرصه حمل مواد در دنیا جایگاه ویژه ایی در سال های اخیر پیدا نموده است و در بسیاری از صنایع به خوبی جایگزین سیستم های Belt Conveyor ، Screw Conveyor و Bucket Elevator گردیده است.
سیستم نقاله لوله ایی زنجیری در ظرفیت های مختلف و با کمترین محدودیت ها در دمای کاری و محیط های بهداشتی و … میتواند طیف گسترده ایی از مواد فله بخصوص مواد شکننده را در مسیرهای مستقیم و غیر مستقیم بخوبی حمل نماید و در این مورد کاملا منحصر به فرد می باشد.

قابلیت های کانوایره لوله ایی

  • توانایی حمل مواد در مسیرهای افقی, عمودی و منحنی
  • طراحی منحصر به فرد با توجه به نیاز و شرایط خاص
  • کمترین میزان تغییر در دانه بندی
  • حداقل آسیب ظاهری و فیزیکی مواد حمل شده نسبت به تمام سیستم های حمل
  • قابلیت حمل مواد تا ظرفیت 80 متر مکعب در ساعت
  • قابلیت حمل مواد با سرعت 0/02 الی 0/5 متر بر ثانیه
  • قابلیت حمل مواد تا طول 75 متر و ارتفاع 30 متر برای هر کانوایر به تنهایی
کانوایر زنجیری لوله ایی
کانوایر زنجیری لوله ایی

[vc_row height=”auto”][vc_column][us_message color=”yellow” icon=”fas|angle-double-left”]تیم فنی و مهندسی ساخت24 آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه طراحی بوده و بروزترین سازنده انواع کانوایر زنجیری در صنایع مختلف محسوب میشود. شما میتوانید از طریق راه های اتباطی با ما در تماس باشید.[/us_message][/vc_column][/vc_row]

برچسب‌ها:, ,